Zwycięzca Testu DH – Cult DH

ZWYCIĘZCA TESTU I NAJLEPSZA UNIWERSALNA WĘDKA ŁOSOSIOWA.

 

   Jeśli miałbyś wybrać tylko jedną wędkę dwuręczną na wszystkie wyprawy łososiowe który to byłby kij? Po przeprowadzeniu rozległych testów Redakcja Chasing Silver Magazine stwierdziła że najlepszy jest Vision Cult DH 14’8 #9.W lecie 2010r. na rzekach Norwegii i Finlandii wędki 17 różnych producentów zostały poddane szczegółowym próbom. Testy przeprowadziło doświadczonych wędkarzy specjalizujących się w połowie łososi. W celu zapewnienie uczciwej gry, zastosowano swoistą kwarantannę- testerzy nie kontaktowali się z sobą i żaden z nich nie poznał wyniku testów do momentu ich publikacji przez magazyn.

 

WĘDKA KTÓRA SPRAWIA RADOŚĆ

   Cult DH była dużą niespodzianką dla testerów. Została uznana za wspaniałą uniwersalną wędkę na każde warunki- do połowu średnich i największych łososi, dla początkujących i doświadczonych wędkarzy muchowych. Okazała się bardzo łatwa w rzucaniu różnymi typami linek. Komentarz testerów był krótki: „Cult wywoływał uśmiech na twarzach nas wszystkich, częściej niż jakakolwiek inna wędka w teście”. Magazyn stwierdził natomiast: „To prawie tak, jakby wędka rzucała sama, bez pomocy wędkarza i bez użycia siły.”

 

WSTĄP DO KRĘGU

   Nie moglibyśmy zaprzeczyć. Gdy projektowaliśmy, opracowywaliśmy i testowaliśmy te wędki mieliśmy dokładnie taki cel. Ideologia Cult polega na uczynieniu łowienia i rzucania łatwym. Cult 14’7″ #9 jest umiarkowanie szybki głębokim i pełnym ugięciu blanku. Wędka ta pracuje świetnie z różnymi rodzajami linek ale jeśli chcesz dobrać zestaw idealnie, najlepiej naładuje ją Slide Spey 9/10 albo głowica Ace 37gr.